NASA 2020 yılında Mars'a Kızıl gezegene isim yollamak için hazırlıklara başlamış bulunmaktadır.Kızıl gezegen Mars'a ismini göndermek isteyenlerde bu konuda işlemleri hızlandırdı. Peki, NASA Mars bileti nasıl alınır? NASA Mars bileti başvuru ekranına nasıl giriş yapılacak.

NASA 2020 yılında kızıl gezegen Mars'a ismini göndermek isteyenler için başvuru sitesi açtı. Yani Mars 2020 uzay aracı binlerce ismin üzerinde yazıldığı uzay aracını Mars'a gönderilecek. NASA'nın internet sitesinde başlatılan kampanyada, sisteme giriş yaparak bilgileri doldurmanız durumunda isiminizi de sisteme kaydediyor.

NASA MARS BİLETİ NASIL ALINIR?

2020 yılında kızıl gezegen Mars yolculuğuna çıkacak olan uzay aracında bulunan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu isimler ile kayıt yapanlara özel NASA hatıra bileti vermektedir.Aslında Dijital biniş kartı verilen sistemde, isim ve soyisim ile kişisel bilgiler yer alıyor.  

NASA 2020 MARS PROGRAMI

NASA,kızıl gezegen Mars 2020 isimli projesinde geliştirdiği insansız izci aracıyla, kızıl gezegende eski mikrobik yaşam formları arayacak. 2012 yılında Mars’a inen Curiosity uzay aracının devamı niteliğinde araştırmalar yapacaktır.Aynı zamanda Mars arazisinde yüzey altı ve üstünde taş ve toprak örnekleri alacaktır.

NASA MARS BİLETİ İÇİN TIKLAYINnoobmaster69

noobmaster69