Blog

Laravel Nedir?

Laravel Nedir?

Laravel, minimum çaplı bir uygulamadan maksimum çaplı projelere kadar yazılım yazabileceğimiz MVC yapıya sahip open source kodlu PHP Frameworküdür.

SEO Nedir?

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu nedir ? Yani Seo Nedir ? SEO aslında bir kısaltmadır. Aslında Search Engine Optimization olarak geçmektedir.Türkçe karşılığı ise Arama motoru optimizasyonu dur. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha hızlı ve kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriterlerdir.

Python Nedir?

Python Nedir?

Günümüz çağı bilişim olduğu için herkes programlama dillerine merak etmektedir. Son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Python dili hakkınnda bazı bilgiler paylaşacağız.Aslında Python 90’lı yılların başında Amsterdam’da Guido Van rossum tarafından geliştirilmeye başlanan bir programlama dilidir.

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Günümüzde en çok konuşulan ve en çok kulağa çalınan kelimelerden biri değil midir web tasarım? Nedir, ne değildir konusu ise çoğu zaman tartışılır. Web tasarım kelimesine değinecek olursak, tasarımsal fikirlerin yazılıma dönüştüğü son nokta olarak vurgulayabiliriz.