OnePlus 7 Pro'nuz kutunun dışında harika, ancak keşfedilecek daha çok şey var. OnePlus 7 Pro müthiş. İyi bir kamera, çarpıcı bir ekran, hızlı şarj ve Android üzerine inşa edilmiş harika OxygenOS yazılımı mevcuttur.Yine de, OnePlus 7 Pro telefona sahip iseniz telefonunuzu daha iyi hale getirmek için etkin veya değiştirdiğinizden emin olmanız gereken birkaç ayar ve özellik bahsedicem. 

Şimdi, OnePlus 7 Pro telefonunuzu alın ve özenle seçilmiş ipuçlarını takip edin.

Yüz Kilidini Etkinleştirme

oneplus 7 pro tuş ayarları güvenlik ayarlarını değiştirmek içinipuçlarını değiştirmek için oneplus 7 pro anahtar ayarlarıoneplus 7 pro yüz ayarları ekranını değiştirmek için tuş ayarlarıoneplus 7 pro tuş ayarlarını değiştirmek için yüz ekran eklemek,

 

OnePlus, telefonu ayarlarken Yüz Kilidi Aç özelliğini etkinleştirmenize izin vermez, Bundan dolayı daha sonra manuel olarak yapmanız gerekir. Telefonun açılır bir kamerası olduğu için bu özelliğin yavaş olduğunu düşünebilirsiniz.Ama öyle değildir ve bazen parmak izi sensöründen daha hızlı çalıştığını tespit ettik.

Yüz kilidini etkinleştirmek için  Ayarlar> Güvenlik ve Kilitli Ekranda sonra Yüz Kilidini seçin.Bir sonraki menüye gitmek için PIN'inizi girmeniz gerekir; burada Yüz Verileri Ekle seçenegine dokunun. Yüzünüzü kaydetmek için ekrandaki talimatları izleyin ve ardından ana Yüz Kilit Açma ekranına geri dönün. Varsayılan kilit açma yöntemi seçeneğini de değiştirdiğinizden emin olun , böylece yüzünüz algılandıktan sonra da ekranı yukarı kaydırmanız gerekmez.

Şimdi, telefonu uyandırmak için açma / kapatma tuşuna bastığınızda, kamera telefonunuzun kilidini açmak için açılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Pil ömrünü artırma

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlardan birisi de pil ömrünün çabuk bitmesidir . OnePlus 7 Pro telefonun pil ömrünün istediğiniz kadar uzun sürmezse, çok fazla işlevsellikten ödün vermeden pilin ömrünün uzamasına yardımcı olacak bir ayar mevcut .Telefonun ekranında 90Hz yenileme hızı ve bataryaya ilave baskı uygulayan yüksek 3120 x 1440 piksel çözünürlük bulunmaktadır.

Pil ömrünü artırmak için Ayarlar> Ekran>  Ekran Yenileme Hızı . Telefon varsayılan olarak 90Hz’dir. Fakat biraz daha uzun pil ömrü ile sonuçlanacak şekilde 60Hz’e geçme seçeneğini kullanıcılarına sunamaktadır. 60Hz'i etkinleştirmek için bu seçeneğe dokunun. Ana Ekran sayfasına geri dönün , ardından Çözünürlüğü ve FHD + öğesini seçin . Telefon bir otomatik değiştirme seçeneğinde varsayılandır; ancak 2336 x 1080 piksel çözünürlüğü zorlayarak, OnePlus 7 Pro'nuzdan biraz daha fazla pil ömrü elde edebilirsiniz .

 Zen Mode Özelliği

ipuçlarını değiştirmek için oneplus 7 pro tuş ayarları

15 dakikalık bir mola mı ihtiyacınız var? O zaman Zen modunu özelliğine ihtiyacınız var.

Bu olağandışı özelliği etkinleştirmek için, OnePlus'ın Gösterge Tablosu ekranını göstermek için Ana Ekrandan sağa kaydırın. Ekranın sağ üst tarafındaki düzenle düğmesine dokunun. Bu kısımdan Zen Modunun açık olduğundan emin olun.

Gösterge Tablosuna geri dönün ve aşağıya doğru kaydırın ve bu kısımdan Zen Modu'nu görmeniz gerekmektedir.Zen Modu simgesine dokunarak işlemi bitirmiş olucaksınız.

Zen Modu aktif hale geldiğinde tüm uygulamaların engelleneceği ve gelen bildirimlerin sessize alınacağı uyarısının bir listesini alırsınız. Yine de aramaları alabilir ve acil aramalar yapabilirsiniz.

Hareketinizi Seçin

oneplus 7 pro tuş ayarlarını değiştirmek için tuşlar düğmeler hareketleri ekranıipucu gezinti ekranını değiştirmek için oneplus 7 pro tuş ayarları

 OxygenOS, iOS dışında bulunabilecek en iyi jestlerden bazılarına sahiptir.Ama onları sevmiyorsanız ve standart Android navigasyon sistemini kullanmayı tercih ediyorsanız, değiştirilmesi kolaydır.

İlgili şeçenekler şu şekilde Ayarlar> Düğmeler ve Hareketleri>  Navigasyon Bar & Hareketleri .Ayrıca, üç farklı kontrol yöntemi bulunmaktadır. Biz size Gezinme hareketlerini kullanmanızı öneririz, ancak en azından tercihinizi bulmak için aralarında geçiş yapabilirsiniz. Her birinin nasıl çalıştığını görmek için ekranın altındaki talimat görüntülerini izlemeyi unutmayın.

 

Kamera Modları

kamera-mod  

OxygenOS genellikle sezgiseldir, ancak standart kamera uygulamasında kamera modlarını ve ayarlar menüsünü bulmak kolay değildir. Kamerayı Açın ve vizör ekranında deklanşörden yukarı kaydırın. Bu kısımda Gece Manzarası, Pro modu, Portre, Ayarlar ve diğer modları seçme seçeneğiyle birlikte bir menü göreceksiniz.

Bu menüdeyken, Kamera Ayarları'na gidin ve Özelleştirilmiş Modlar'ı seçin . Burada, en sık kullandığınız modları ana vizör ekranındaki seçenekler listesine ekleyebilirsiniz. Seçmek için Artı simgesine dokunmanız yeterlidir . Çekimlerinizi oluşturmanıza yardımcı olması için Kamera Ayarları menüsü altındaki Izgara özelliğini de açmanızı öneririz.

Oyun Modu ve FNATİC Mod

Fince modunu değiştirmek için oneplus 7 pro tuş ayarları

Günümüzde mobil üzerinden birçok oyun oynanmaktadır.Hatta telefonda saatlerimizi geçirmemizin en önemli kaynağı mobil oyunlardır. Pubg ve fortnite mobil oyunlarını günümüzde 7 den 70 e kadar herkes telefonlarından oynamaktadır.Bu yüzden en önemli şeylerden biride oyun oynarken bildirim veya arama gelmesi gibi rahatsız edici durumlardır.Bunun için Ayarlar>  Yardımcı Programlar > Oyun Modu bölümüne girin . 

Burada, bir oyun oynarken telefonunuzun kesintilere nasıl tepki vereceğini ve bildirimleri görmek veya çağrıları kabul etmek isteyip istemediğinizi, ayrıca bazı grafiksel gelişmeleri de özelleştirebilirsiniz.Menüde gösterilen listede bulunan bir oyuna başladığınızda oyun modu otomatik olarak devreye girer. Favori oyununuz gösterilmiyorsa, Artı simgesine basın ve gösterilen listeden ekleme yapabilirsiniz.

Fnatic Mode, Gaming Mode'un bir uzantısıdır ve Fnatic esports ekibinin yardımıyla güçlü OnePlus 7 Pro'dan en iyi şekilde yararlanmak ve dikkat dağıtıcı olaylardan kaçınmanıza yardımcı olmak için geliştirilmiştir. 

Bir oyun açın ve size Oyun Modu ekranını sunun, fakat burada Fnatic Mode'u açma seçeneğini de göreceksiniz.Bu işlemi gerçekleştirin; tüm bildirimleri engeller, arka plan uygulamalarını kısıtlar ve varsa ikinci SIM kartın bağlantısını keser. Ayrıca en iyi oyun deneyimi için işlemciyi, grafik yongasını ve belleği de optimize eder. Fnatic Mode aktifken bildirim almayacağınızı unutmayın.noobmaster69

noobmaster69