Google’ın arama ve konum geçmişi gibi bilgileri izlemesi, arama motorunun ve navigasyon uygulamasının yaygın popülaritesi dikkate alındığında oldukça iyi bilinmektedir.Google ve diğer şirketler, bazılarının farkında bile olmadığınız büyük miktarda kişisel verilerinizi depolar.

Aslında Google, satın aldıklarınızı izler ve kapsamlı bir geçmişi hesabınızda derler.

Google yetkililerinin yaptığı açıklamada "Alımlarınızı, rezervasyonlarınızı ve aboneliklerinizi tek bir yerde kolayca görüntülemenize ve izlemenize yardımcı olmak için yalnızca sizin görebileceğiniz özel bir hedef oluşturduk." Dedi. "Bu bilgileri istediğiniz zaman silebilirsiniz. Size reklam vermek için Gmail iletilerinizdeki hiçbir bilgiyi kullanmıyoruz ve buna Satın Alma sayfasında gösterilen e-posta makbuzlarını ve onaylarını da dahil ediyoruz."

 

Bu alımları Gmail gelen kutunuzdan veya her bir girişi ayrı ayrı kaldırmaktan başka Satın Almalar sayfasından silmenin kolay bir yolu görünmüyor. 

Aslında Google’ın alışverişlerinizi izlemesini ve kataloglamasını engelleyemezsiniz.

 

Ancak Google’ın size sağladığı ürün ve hizmetlerde bu bilgilere erişmesini ve bu bilgileri kullanmasını engelleyebilirsiniz. 

Örneğin, bu işlevi kaldırmaya karar verirseniz, paketlerinizin ne zaman teslim edileceği hakkında Google Asistan'a sorular soramazsınız.Yapılması gereken ayarlar aşağıdaki gibidir.

 noobmaster69

noobmaster69